Kontakt
+49 7612 020 050 info@pmk-freiburg.de
Aplikacje Mobilne

Wniebowstąpienie Pańskie - 26 maja 2022 r.

W czwartek przypada doroczna uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 11.00.

I Komunia Święta - 29 maja 2022 r.

W ostatnią niedzielę maja przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość I Komunii Św., w czasie której 12 dzieci przyjmie po raz pierwszy Jezusa w Eucharystii.

Kurs przedmałżeński online - 10-12 czerwiec 2022 r.

Zapraszamy na internetowy kurs przedmałżeński, który odbędzie się w dniach 10-12 czerwca 2022 r. za pomocą aplikacji Zoom. Zgłoszenia prosimy kierować mailowo.

Pokaż więcej

Warsztaty "Familiaris" - 20 maja 2022 r.

Zapraszamy serdecznie na wykład Mirosławy Petremant-Staniewskiej "Żyj swoim życiem: o decyzyjności i sprawczości".

Pokaż więcej

XVIII Polonijne Spotkanie Młodych w Concordii - 25 czerwca 2022 r.

Zapraszamy – młodzież polonijną oraz wszystkich "młodych duchem" – na wielkie święto do Concordii. Zgłoszenia prosimy kierować do 29 maja.

Pokaż więcej

Małżeński Challenge online

"Familiaris" przy współpracy z psychologiem i terapeutą dr Joanną Łukjaniuk zaprasza małżonków do uczestnictwa w ciekawej inicjatywie na rzecz małżeństw.

Pokaż więcej

Nabożeństwo majowe

W maju serdecznie zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa majowe, w czasie których modlimy się Litanią Loretańską. Nabożeństwa maryjne odbywać się będą w naszym kościele we wtorki i w piątki po Mszy Św.

Pomoc materialna dla Ukrainy - Lörrach i Waldshut-Tiengen

Nasza parafia aktywnie włącza się w pomoc dla poszkodowanych Ukraińców uciekających przed dramatem wojny. Wraz z Parafianami z Lörrach i Waldshut-Tiengen prowadzimy zbiórkę dla Ukrainy, którą prowadzą siostry w Ofteringen.

Pokaż więcej

Modlitwa o pokój na Ukrainie

W związku z inwazją rosyjską na Ukrainę w czasie każdej Mszy Św. modlimy się o pokój, a także w intencji Ukraińców, by Pan pokrzepił ich serca w obecnej dramatycznej sytuacji niesprawiedliwej wojny.

Pokaż więcej

Nowy parking przy kościele

Płatny parking przy Breisacherstr. 119 został na nowo otwarty. Prosimy o nieparkowanie pojazdów na parkingu kościelnym. Przypominamy o innych parkingach: Westarkaden Freiburg (Ensisheimer Str. 4) lub Freiburger Eishalle (Breisacher Str. 149). Jednocześnie informujemy, że parkowanie samochodów w miejscu niedozwolonym grozi mandatem karnym lub odholowaniem pojazdu.

Herbaciarnia “Familiaris”: spotkania seniorów online

Herbaciarnia to przestrzeń spotkań seniorów emigracyjnych przy herbacie w przestrzeni online. To miejsce rozmów seniorów; rozmów z seniorami; spędzania wspólnie czasu; dzielenia się swoim umiejętnościami, doświadczeniami i wiedzą. To także miejsc wspólnego picia herbaty, wspólnego bycia i przeżywanie codzienności.

Pokaż więcej

SQoL Familiaris

Podnoszenie jakości życia seniorów na emigracji (Quality of Seniors’ Life) to nowy projekt przy współpracy "Familiaris" oraz naszej parafii.

Pokaż więcej

Aplikacja na telefon i tablet

Zachęcamy naszych Parafian do pobrania darmowej aplikacji, dzięki której łatwiej można zarejestrować się na niedzielną Mszę i mieć szybszy dostęp do informacji.

Pokaż więcej

Działaność Familiaris - film

Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.

Pokaż więcej

Msze Św. za zmarłych w 2022 r.

Bardzo serdecznie zachęcamy do pielęgnowania tradycji zamawiania Mszy Św. w intencji naszych drogich zmarłych. Nasza modlitewna pamięć wyrażona w Eucharystii i przyjętej Komunii Świętej jest zawsze darem wdzięczności i naszym duchowym wsparciem.

Katecheza I-komunijna

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbywa się każdej niedzieli po Mszy Św. o godz. 11.

Nowa strona internetowa PMK Singen

Polska Misja Katolicka w Singen posiada swoją nową stronę internetową. Serdecznie zachęcamy do jej odwiedzenia.

Pokaż więcej

Wytyczne dotyczące uczestnictwa w liturgii w dobie pandemii koronawirusa

W związku z trwającą pandemią koronawirusa jesteśmy zobowiązani do przestrzegania zasad obowiązujących w archidiecezji Freiburg.

Pokaż więcej

Kurs języka niemieckiego - DEUTSCH ONLINE

Dla zainteresowanych nauką języka niemieckiego polecamy dostępne kursy.

Pokaż więcej