Kontakt
+49 7612 020 050 info@pmk-freiburg.de
Aplikacje Mobilne

Czerwiec miesiącem poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

W tym szczególnym czasie zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone ze śpiewem Litanii Loretańskiej. "Majówki" odbywają się we wtorki i piątki po wieczornych Mszach Św. w kościele Św. Józefa we Freiburgu.

o. Adam Szustak w Karlsruhe

PMK Karlsruhe zaprasza wszystkich na rekolekcje parafialne, które poprowadzi znany z YouTube o. Adam Szustak OP. Termin: 02-04.06.2023 r.

Pokaż więcej

1. piątek miesiąca - 2 czerwca 2023 r.

W pierwszy piątek miesiąca serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Serca Jezusowego od godz. 18.00 na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę Św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

1. sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP - 3 czerwca 2023 r.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej o godz. 12.30. W programie różaniec, modlitwy maryjne, Komunia Św. i cicha adoracja.

Msza św. rodzinna w naszej misji - 14 maja 2023 r.

Bardzo serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi do udziału we Mszy św. rodzinnej. Liturgię ubogaca występ grupy muzycznej i solistów. Najbliższa Msza rodzinna odbędzie się 14 maja o godz. 11.00.

Boże Ciało - 8 czerwca 2023 r.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa Msza Św. z procesją eucharystyczną i modlitwą przy ołtarzu polowym w kościele św. Józefa o godz. 11.00.

Krąg biblijny w naszej parafii - 20 czerwca 2023 r.

W naszej misji odbywają się spotkania biblijne, w czasie których rozważamy niedzielną Ewangelię. Kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek 20 czerwca po Mszy Św.

Kurs przedmałżeński online 2023

Zapraszamy na internetowy kurs przedmałżeński, który odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2023 r. za pomocą aplikacji Zoom. Zgłoszenia prosimy kierować mailowo.

Pokaż więcej

ePublikacje “Familiaris”

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z inicjatywami zaproponowanymi przez Familiaris.

Pokaż więcej

Msze Św. za zmarłych

Bardzo serdecznie zachęcamy do pielęgnowania tradycji zamawiania Mszy Św. w intencji naszych drogich zmarłych. Nasza modlitewna pamięć wyrażona w Eucharystii i przyjętej Komunii Świętej jest zawsze darem wdzięczności i naszym duchowym wsparciem.

Decycja dotycząca przyszłości kościoła św. Józefa - PILNE!!!

Została podjęta decyzja o zamknięciu kościoła św. Józefa i sprzedaży budynków kościelnych na terenie posesji Breisacher Straße 119. W przyszłości kościół zniknie całkowicie z przestrzeni Freiburga (włącznie z wyburzeniem). Harmonogram wdrożenia decyzji nie został jeszcze ustalony. Nasza wspólnota przeniesie się do innego kościoła we Freiburgu.

Pokaż więcej

Parkowanie przy kościele

Informujemy, że parkowanie samochodów w miejscu niedozwolonym grozi mandatem karnym lub odholowaniem pojazdu. Prosimy o korzystanie tylko i wyłącznie z wyznaczonych parkingów.

Ankieta dla Seniorów!

Ks. Tomasz zwraca się z serdeczną prośbą o wypełnienie ankiety na temat: "Jakość życia seniorów na emigracji". Państwa wkład przyczyni się do powstania pogłębionego studium dotyczącego życia Polaków w Niemczech.

Pokaż więcej

Modlitwa o pokój na Ukrainie

W związku z inwazją rosyjską na Ukrainę w czasie każdej Mszy Św. modlimy się o pokój, a także w intencji Ukraińców, by Pan pokrzepił ich serca w obecnej dramatycznej sytuacji niesprawiedliwej wojny.

Pokaż więcej

Herbaciarnia “Familiaris”: spotkania seniorów online

Herbaciarnia to przestrzeń spotkań seniorów emigracyjnych przy herbacie w przestrzeni online. To miejsce rozmów seniorów; rozmów z seniorami; spędzania wspólnie czasu; dzielenia się swoim umiejętnościami, doświadczeniami i wiedzą. To także miejsc wspólnego picia herbaty, wspólnego bycia i przeżywanie codzienności.

Pokaż więcej

SQoL Familiaris

Podnoszenie jakości życia seniorów na emigracji (Quality of Seniors’ Life) to nowy projekt przy współpracy "Familiaris" oraz naszej parafii.

Pokaż więcej

Aplikacja na telefon i tablet

Zachęcamy naszych Parafian do pobrania darmowej aplikacji, dzięki której łatwiej można zarejestrować się na niedzielną Mszę i mieć szybszy dostęp do informacji.

Pokaż więcej

Działaność Familiaris - film

Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.

Pokaż więcej

PMK Singen - strona internetowa

Polska Misja Katolicka w Singen posiada swoją stronę internetową. Serdecznie zachęcamy do jej odwiedzenia.

Pokaż więcej

Wytyczne dotyczące uczestnictwa w liturgii w dobie pandemii koronawirusa

W związku z trwającą pandemią koronawirusa jesteśmy zobowiązani do przestrzegania zasad obowiązujących w archidiecezji Freiburg.

Pokaż więcej