Kontakt
+49 7612 020 050 info@pmk-freiburg.de
Aplikacje Mobilne

Marzec miesiącem św. Józefa

Modlitwa do Św. Józefa

Witaj, opiekunie Odkupiciela, i oblubieńcze Marii Dziewicy. Tobie Bóg powierzył swojego Syna; tobie zaufała Maryja; z tobą Chrystus stał się człowiekiem. O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam, i prowadź nas na drodze życia. Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę, i broń nas od wszelkiego zła. 

Ojcze ubogich, o Józefie święty, oto my, ubodzy w święte skarby nieba, my ubodzy w cnoty i łaski, po Maryi błagamy Ciebie, Patronie przemożny u Boga. Wyjednaj nam odpuszczenie grzechów i wstręt do grzechów. Wyproś nam zamiłowanie cnoty, pobożności, cierpliwości i bojaźni Bożej.

Uproś nam pomnożenie wiary mocnej i stałej, nadziei niezłomnej i miłości najgorętszej Boga i bliźniego. Jak Józef egipski był wybawicielem swego ludu i kraju, tak i Ty, Patronie, bądź ochroną naszą, pomocą naszą, wybawicielem naszym we wszystkich potrzebach tak duszy jak i ciała. Osłaniaj Kościół nasz święty katolicki, chroń naszą Parafię, broń wszystkie rodziny, a szczególnie dzieci oraz młodzież. 

Święty Józefie, naucz nas podejmować życie duchowe jako wewnętrzne miejsce, w którym Bóg się objawia i nas zbawia. Odsuń od nas myśl, że modlitwa jest bezużyteczna;Pomóż każdemu z nas odpowiedzieć na to, co wskazuje nam Pan.Niech nasze rozumowanie będzie opromienione światłem Ducha Świętego,nasze serca wsparte Jego mocą a nasze lęki zbawione przez Jego miłosierdzie.Daj nam życie czyste, daj śmierć świętą i zbawienie wieczne. Amen.


Klikając powyższy link video zgadzasz się z polityką prywatności Google