Kontakt
+49 7612 020 050 info@pmk-freiburg.de
Aplikacje Mobilne

Inicjatywy "Familiaris" - jesień 2022 r.

1. KONGRES

Zapraszamy na kolejny już Polonijny Kongres Rodziny poświęcony tym razem wychowaniu dzieci i młodzież w rodzinie polonijnej, który odbędzie się w dniach 10. – 11. września 2022 w formie hybrydowej (online lub stacjonarne – w Carlsbergu). To już kolejny Kongres Rodzin Polonijnych organizowany przez Familiaris i Polonijną Radę Rodziny prze Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Więcej informacji i możliwość zapisy na stronie Familiaris.

2. PODWÓRKO „EMI I GRACJI”

Zapraszamy wszystkie dzieci polonijne (w wieku 2. – 12.) do udziału w comiesięcznych spotkaniach na podwórku „Familiaris”. Spotkania obywać się będą z reguły w 2. środy miesiąca o godz. 17.00 - 18.30. Zachęcamy do spotkań lokalnych offline i wspólnego włączania się online. W Freiburgu takie spotkanie będzie miało miejsce w biurze Familiaris. Już od września wspólnie wyruszymy w fantastyczną przygodę z dwiema dziewczynkami.

Już 14. 09. 2022 zapraszamy na pierwsze spotkanie o tytule Podróże Emi i Gracji – porozmawiajmy o nas. Więcej informacji na stronie Familiaris.

3. KARCIARNIA „STREFY KOBIET”

Zapraszamy na nową inicjatywę dla kobiet -na wspólne comiesięczne rozmowy strategiczne kobiet na emigracji. Spotkania obywać się będą z reguły w 3. środy miesiąca o godz. 20.00 -21.30. Zachęcamy do spotkań lokalnych offline i wspólnego włączanie się online. Już 21.09.2022 pierwsze spotkanie - Przetasowanie: Kobieta zmienną jest – przemiana kobiety na emigracji.

4. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI W dn. 23- 25. września 2022

będzie miał miejsce kolejny już kurs przedmałżeński  online organizowane przez Familiaris.Zapraszamy do udziału narzeczonych, którzy najbliższych miesiącach planują sakrament małżeństwa. Więcej informacji na stronie Familiaris.

5. FERMENT „DRYFTU MŁODYCH”

Zapraszamy na cykliczne spotkania treningowe młodzież. Spotkania będą miały formę treningu, którego o nazwie Ferment. Trening odbywać się będą z reguły w 4. środę miesiąca o godz. 20.00 - 21.30. Zachęcamy do spotkań lokalnych offline i wspólnego włączanie się online. Już 28.09.2022 będzie miało pierwsze spotkanie - Jakie wszechświaty drzemią we mnie cicho? Więcej informacji na stronie Familiaris.

6. DNI RODZINY POLONIJNEJ w PMK FREIBURG

W dniach 07.-11. października 2022 zapraszamy na udział w wydarzeniu „Dni Rodziny Polonijnej”. Tytułem tegorocznych spotkań jest „POKOLENIOWY TRANSFER KULTUROWY w rodzinie polonijnej”. Szczegółowy plan na plakacie przy wyjściu z kościoła. Wsród propozycji: • wystawa drzew genealogicznych rodziny polonijnych • konkurs dla dzieci na laurkę dla babci i dziadka • kino familijne • warsztaty tematyczne • spotkania indywidualne • referaty naukowe Prosimy dziadków i rodziców o przygotowanie wspólnie z dziećmi drzew genealogicznych natomiast dzieci prosimy o przygotowanie laurki dla babcie i dziadka. Serdecznie zapraszamy do udziału. Więcej informacji na stronie Familiaris.